Dom dla małej rodziny – czy musi być ogromny?

Dom dla małej rodziny to temat, który interesuje wiele młodych małżeństw. Nie jest to oczywiście niczym złym. Wybór domu jednak często jest dość utrudniony. Jaki dom wybrać dla rodziny na przykład z dwójką dzieci. Duży? Mały? Odpowiedź nie jest oczywista, projekt domu jest ważny, projektowanie to odpowiedzialne zadanie i dlatego projekty robione przez biuro projektowe wymaga sporo czasu.

Biorąc pod uwagę przestrzeń do życia, oczywiście warto byłoby wybrać dom duży. Dzięki takiemu wyborowi można mieć pewność, że rodzina z dziećmi pomieści się bez żadnego kłopotu. Oczywiście taka jest prawda – przestrzeń w dużym domu, na pewno będzie, warto jednak wiedzieć o jednym – duży dom, to duże koszty, wiele sprzątania, większe koszty remontów i wiele innych niedogodności. Oczywiście jeśli kogoś na to stać, może się zdecydować na tego rodzaju opcję, warto jednak spojrzeć na dom inaczej.

Każda rodzina z dziećmi w którymś momencie się rozpada. W którymś momencie dzieci dorastają, wyjeżdżają najpierw na studia a później zakładają własne rodziny i najczęściej wyprowadzają się z domu. Warto o tym pamiętać, decydując się na bardzo duży dom. Problem może być szerszy i na pewno będzie rozciągnięty w czasie. Duży dom, to dom, który w którymś momencie stanie się zbyt duży. Dzieci się wyprowadzą, a dla starszego małżeństwa, albo tym bardziej dla osoby samotnej, taki dom stanie się niemożliwy do utrzymania. Chcąc wiec kupić dom na całe życie, trzeba również to brać pod uwagę. Oczywiście trzeba również wiedzieć, że istnieje inne rozwiązanie – kupno dużego domu, a w razie konieczności jego szybka sprzedaż. Takie rozwiązanie zawsze wchodzi w grę. Oczywiście pozwoli to wybrać mniejszy dom, czy mieszkanie a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na życie.

Podsumowując – dla małej rodziny na pewno nie można wybierać zbyt małego domu. Można jednak wybrać dom średni, nie za duży. Dzięki temu nie zmieni się komfort mieszkania, a na pewno dzięki takiej decyzji można będzie sporo zaoszczędzić. Oczywiście przede wszystkim pieniędzy, ale również czasu. Monumentalne domy to przeszłość. Warto decydować się na takie, które rzeczywiście będą odpowiednie – nie za duże, nie za małe. Idealne. Przy odrobinie starań, można taki dom znaleźć. Warto o tym wiedzieć.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.