Dom na wsi – to kosztuje niewiele.

39Stary dom na wsi sprzedam – ogłoszenia tego rodzaju można spotkać w wielu miejscach. Czy jest to opłacalna inwestycja? Czy w starym domu na wsi da się spokojnie i godnie żyć?

Dom na wsi jest inwestycją, która często kosztuje naprawdę niewiele. Dom na wsi często można nabyć w cenie mieszkania, a nierzadko zapłacić za niego jeszcze mniej. Każdy, kto kiedykolwiek analizował ogłoszenia o sprzedaży domów, wie doskonale, że ceny są często oceniane tanie, albo nawet za tanie. Kupienie domu do remontu i ziemi za kwotę poniżej 100 tysięcy złotych jest po prostu czymś oczywistym. Można, ale czy się opłaca?

Zakup domu z ziemią, z pozoru jest bardzo opłacalną sprawą. Należy jednak wiedzieć, że jeśli jest to dom do remontu, trzeba wiedzieć, że taki zakup będzie wiążąc się z dalszymi wydatkami. Dom do remontu to konieczność przeprowadzenia wielu napraw, adaptacji i zmian, co oczywiście będzie wiązać się kosztami. Jak duże mogą być, jest zależne od zakresu prac, które należy wykonać. W przypadku bardzo złych domów, w przypadku budynków, których stan jest po prostu tragiczny, wydatek może być większy niż wydatek na budowę domu nowego. To jednak są rzadkie sytuacje a dom w tym stanie łatwo zauważyć i po prostu nie podejmować się jego zakupu.

W każdym innym przypadku jest inaczej. Dom, który jest w złym stanie technicznym, zawsze może wymagać remontu, jednak nie zawsze ten remont jest wielkim obciążeniem dla portfela. Czasami wystarczy kilka drobnych przeróbek, by dom stał się miejscem, w którym można swobodnie mieszkać. Wszelkie inne remonty można przecież wykonywać sukcesywnie – w miarę możliwości czasowych i finansowych.

Podsumowując – dom na wsi można kupić za niewielką cenę i zagospodarować go tak, by nie było problemu z mieszkaniem. Warto zastanowić się nad takim wydatkiem i nad tym, by w takim miejscu zamieszkać. Niska cena takiego domu, w połączeniu z niskimi kosztami utrzymania to szansa na godne mieszkanie przez wiele lat. Inwestując niewiele, można naprawdę sporo zyskać. Warto o tym pomyśleć.

Comments are closed.Szukaj

Tagi

Kalendarz

  Luty 2024
  P W Ś C P S N
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  

Rynek

  branży.