Dom na wsi – to kosztuje niewiele.

39Stary dom na wsi sprzedam – ogłoszenia tego rodzaju można spotkać w wielu miejscach. Czy jest to opłacalna inwestycja? Czy w starym domu na wsi da się spokojnie i godnie żyć?

Dom na wsi jest inwestycją, która często kosztuje naprawdę niewiele. Dom na wsi często można nabyć w cenie mieszkania, a nierzadko zapłacić za niego jeszcze mniej. Każdy, kto kiedykolwiek analizował ogłoszenia o sprzedaży domów, wie doskonale, że ceny są często oceniane tanie, albo nawet za tanie. Kupienie domu do remontu i ziemi za kwotę poniżej 100 tysięcy złotych jest po prostu czymś oczywistym. Można, ale czy się opłaca?

Zakup domu z ziemią, z pozoru jest bardzo opłacalną sprawą. Należy jednak wiedzieć, że jeśli jest to dom do remontu, trzeba wiedzieć, że taki zakup będzie wiążąc się z dalszymi wydatkami. Dom do remontu to konieczność przeprowadzenia wielu napraw, adaptacji i zmian, co oczywiście będzie wiązać się kosztami. Jak duże mogą być, jest zależne od zakresu prac, które należy wykonać. W przypadku bardzo złych domów, w przypadku budynków, których stan jest po prostu tragiczny, wydatek może być większy niż wydatek na budowę domu nowego. To jednak są rzadkie sytuacje a dom w tym stanie łatwo zauważyć i po prostu nie podejmować się jego zakupu.

W każdym innym przypadku jest inaczej. Dom, który jest w złym stanie technicznym, zawsze może wymagać remontu, jednak nie zawsze ten remont jest wielkim obciążeniem dla portfela. Czasami wystarczy kilka drobnych przeróbek, by dom stał się miejscem, w którym można swobodnie mieszkać. Wszelkie inne remonty można przecież wykonywać sukcesywnie – w miarę możliwości czasowych i finansowych.

Podsumowując – dom na wsi można kupić za niewielką cenę i zagospodarować go tak, by nie było problemu z mieszkaniem. Warto zastanowić się nad takim wydatkiem i nad tym, by w takim miejscu zamieszkać. Niska cena takiego domu, w połączeniu z niskimi kosztami utrzymania to szansa na godne mieszkanie przez wiele lat. Inwestując niewiele, można naprawdę sporo zyskać. Warto o tym pomyśleć.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.