Domy drewniane – nie tylko na wakacje.

Budownictwo drewniane od lat uważane jest jako bardzo dobrą metoda budowania, ale przede wszystkim domków letniskowych. Oczywiście w części taka jest prawda. Budownictwo drewniane w tym względzie sprawdza się świetnie i to z wielu powodów. Najważniejszy to koszt postawienia domku i łatwość wykonania tej pracy. Jeśli mówimy o budownictwie drewnianym, trzeba jednak wiedzieć – domy całoroczne też można tak budować.

Całoroczne domy drewniane. Dla wielu osób jest to utopia albo sięganie po fałszywe oszczędności, dla innych jest inaczej – cenią i budują właśnie domy drewniane. Gdzie jest prawda? Czy domy drewniane mogą spełniać funkcje domów całorocznych? Bez wątpienia tak projekty domów drewnianych są bardzo różne, nie jeden producent domów z drewna zwłaszcza w wakacje walczy o klientów i wówczas domki drewniane producent możemy kupić w atrakcyjnej cenie, domy drewniane obecnie są bardzo modne.

Dom drewniany to konstrukcja, która w niczym nie odbiega od domów murowanych, a w opinii wielu osób jest po prostu o wiele zdrowsza. Oczywiście tak może być, choć nie zawsze tak jest, w każdym razie domami drewnianymi warto się zainteresować. Specyficzny mikroklimat w nich panujący to coś, czego nie warto doświadczać wyłącznie w wakacje. O wiele lepiej czynić to cały rok.

Każdy dom drewniany przeznaczony do zamieszkania przez cały rok, oczywiście można wyposażyć we wszystko to, co jest w takim domu niezbędne. Ogrzewanie, kominek, instalacja elektryczna – nie ma z niczym problemu, należy jednak pamiętać o jednym.

Dom drewniany jest kwalifikowany jako dom łatwopalny. Wie o tym każdy i warto pamiętać o tym na co dzień. To co w domu murowanym nie jest zagrożeniem, w drewnianym wręcz odwrotnie. Niewielka iskra, zwarcie instalacji elektrycznej czy też inne powody mogą spowodować iż dom po prostu spłonie. Warto troszczyć się o to by tak się nie stało, a jednocześnie wyposażyć dom w środki przeciwpożarowe.

Podsumowując – jeśli ktoś kocha zapach drewna, trzask drewnianych schodów, powinien pomyśleć o zakupie domu drewnianego. Każdy, kto się tego podejmie, szybko odkryje, że dom drewniany można kupić szybko – firmy sprzedające takie domu przyjadą i go zamontują, pozostawiając nam wykończenie go wewnątrz. Oczywiście jest to inwestycja bardzo fajna – nie należy jednak zapominać, że o taki dom trzeba się troszczyć na bieżąco i drewno konserwować. Dbając o drewniany dom, będzie można się cieszyć domem, w którym spędzić będzie można wiele lat.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.