Drewno na zewnętrznych ścianach domuNic tak bardz…

Drewno na zewnętrznych ścianach domu
Nic tak bardzo nie przesądza o wyglądzie naszego domu jak elewacja. w ostatnich latach coraz bardziej popularne stało się urządzanie elewacji z drewnem w roli głównej. Drewno na elewacjach wygląda bardzo elegancko, zwłaszcza jeśli dobry architekt zaprojektował nam efektowne wzory na zewnętrznych ścianach budynku. Za pomocą drewna można zmieniać dowolnie wygląd budynku poprzez zastosowanie pewnych sztuczek optycznych. Jednakże drewno na elewacji potrafi być niego problematyczne – wymaga ono szczególnej precyzji w układaniu, a także odpowiedniego dbania o taką elewację przez szereg następnych lat, podczas których eksploatuje się budynek. Drewno, poza tym, że pięknie wygląda na elewacjach, to ma jeszcze inne niebagatelne zalety: jest to świetny materiał izolacyjny. Dlatego położenie klepek drewnianych na zewnętrznej elewacji jest strzałem w dziesiątkę nie tylko pod względem estetycznym. Drewno niektórym wydaje się ułomnym materiałem, które nie jest zbyt wytrzymałe, które się łamie, wygina pod wpływem naturalnych warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. W rzeczywistości jednak – dzięki dzisiejszej technologii, możliwe jest zastosowanie takiego rodzaju drewna, które będzie bardzo trwale tkwił ona elewacji mimo trzaskających czterdziestostopniowych mrozów, jakie niestety mamy niekiedy okazję poczuć w naszym klimacie. Obecnie drewno wykorzystywane do budowania elewacji jest całkowicie odporne na zjadanie go przez szkodniki zwierzęce, jest także całkowicie bezpieczne pod względem ryzyka zaprószenia ognia. Mimo wielu błędnych przekonań na temat rzekomej nietrwałości drewna jednakże wiele osób jak najbardziej decyduje się na stworzenie elewacji budynku z drewna. Nieważne, czy jest to biurowiec w środku miasta, czy tez dom szeregowy, czy może mały domek jednorodzinny drewno wszędzie wygląda pięknie. Wszystko dzięki temu, że jest to naturalny surowiec, w związku z czym każda klepka jest inna, pięknie wygląda w słońcu: każdy kawałek drewna ma swój niepowtarzalny układ słojów i sęków oraz naturalnych cieni.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.