Jakie drewno na elewacje budynku?
Jeśli chcesz urządzić sobie dom z drewnianą elewacją, powinieneś wybrać w tym celu drewno iglaste, które, ze względu na swoje naturalne właściwości, jest bardzo dobrze chronione przed warunkami zewnętrznymi. Jakimi pozostałymi kryteriami należy stosować się przy wyborze drewna na elewację? Nie ma reguły, pomijając fakt, że zazwyczaj wybiera się po prostu takie drewno, które najładniej wygląda.
Zarządzanie nieruchomościami Warszawa sporo kosztuje. Kosztowna jest wymiana okien, droga jest elewacja z drewna, przydatne są kabiny prysznicowe z brodzikiem. Piękne płytki kamienne wykańczają domy – zdobią ich elewacje oraz wnętrza, są kładzione na ścianach oraz podłogach. Ich jakość jest wysoka, a klienci pragną kupować domy i mieszkania najwyższej jakości.
Drewno ma to do siebie, że bardzo trudno jest znaleźć dwa takie same kawałki. Drewno tego samego gatunku może wyglądać całkiem inaczej jeśli tylko akurat pochodzi z drzew, które rosły w nieco innych warunkach geograficznych, czy nawet były oddalone od siebie o dwadzieścia kilometrów. Dlatego nie da się praktycznie znaleźć drewna monochromatycznego. Jaki wybrać drewno na elewację? Zazwyczaj wybieramy spośród dostępnych gotowych desek, które można układać na powierzchni elewacji domu. Można także samodzielnie kupić deski i je obrobić za pomocą narzędzia zwanego tarcicą. Jeśli mamy tarcicę, możemy wybierać sobie najrozmaitsze kawałki drewna i je obrabiać na swoja modłę. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które lubią się bawić. Istnieje wiele gatunków drewna dostępnego na rynku.
Mamy drewno liściaste, iglaste, a także drewno egzotyczne. Do egzotycznych gatunków drewna, które świetnie nadają się na obicie nim elewacji należą: tatażuba, okuma, czy metanti. Należy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na jasne drewno, nie warto dokładać do niego drewno o całkowicie innym kolorze – ciemnym. To właśnie drewno egzotyczne jest najbardziej ciemne, z hebanem na czele, który jest całkowicie czarny. Każdy gatunek drewna ma swoją odmienna specyfikę i swój urok. Drewno iglaste jest ciekawe, bo ma słoje, dzięki którym można określić żywotność drewna, ma ciekawy ciepły miodowy kolor, który może kojarzyć nam się ze staropolskimi góralskimi chatami. Jest to także drewno, które jest używane szeroko na Podhalu. Warto zadbać jedynie o to, aby gatunek drewna, który wybieramy, nie miał zbyt wiele żywicy w swoim składzie.
Waszym zdaniem