Komin

Jeśli z dachu cieknie ci woda, to w większości przypadków przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednia obudowa komina. Obudowanie komina w odpowiedni sposób jest najtrudniejszym zadaniem podczas budowania każdego rodzaju dachu. Każda ekipa dekarzy wie, że to właśnie jest ten newralgiczny moment, w którym trzeba uważać najbardziej, bo najłatwiej jest o usterkę całego dachu właśnie przez przeciekające elementy znajdujące się u styku komina i dachu. Dlatego warto zastosować najlepsze zabezpieczenia izolacyjne, które uniemożliwiają przeciekanie dachu. Czasami właśnie od awarii na styku dachu i komina zaczyna psuć się cały dach. Pociąga to za sobą konieczność poniesienia wysokich kosztów naprawy, dlatego zdecydowanie lepiej jest zapobiegać i wydawać pieniądze na dobre zabezpieczenie takich miejsc przed przeciekaniem, zwłaszcza jeśli prawdopodobieństwo awarii i późniejszych napraw jest bardzo wysokie statystycznie.

Woda, która nie napotka żadnych przeszkód, będzie niestety musiała ściekać po kominie do wnętrza domu, a taka woda w domu to problemy związane z pleśnią i zagrzybieniem budynku. dlaczego nadal powstają takie usterki, mimo że przez wiele dziesiątek lat wiele pokoleń dekarzy działa nad tym, aby tego problemu uniknąć? Zazwyczaj jest tak, że w budownictwie wiele mają do powiedzenia czynniki naturalne. Wymiarowanie i przytwierdzanie dachu do powierzchni komina odbywa się w czasie, kiedy jest on sztywny, bez deszczu, nienamoczony. W życiu jednak jest tak, że ten dach przechodzi deszcz, opady śniegu i zlodowacenie. Wskutek tych warunków zaczyna odkształcać się, w związku z tym powstają szczeliny właśnie między dachem a kominem. Oliwy do ognia dodaje fakt, że sam komin jest zazwyczaj gorący, bo ma połączenie bezpośrednio z piecem, a także rozmaite niedoróbki stolarskie i dekarskie. Wtedy jeszcze łatwiej o rozmaite pęknięcia i wybrzuszenia. Nie bez wpływu jest tutaj także wiatr, który także przechyla budynek – zazwyczaj w jedną tylko stronę świata, zgodnie z zasadą, że wiatry zazwyczaj wieją z jednej strony.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.