Kominek w domuKiedy zdecydowaliśmy się już na zak…

Kominek w domu
Kiedy zdecydowaliśmy się już na zakup kominka do naszego domu, zdecydujmy o tym, jaką funkcję będzie on pełnił – czy ma to być wyłącznie funkcja dekoracyjna z możliwością dogrzewania pomieszczenia, w którym będzie znajdował się kominek, czy może ma być to element ogrzewania całego domu, dzięki któremu będzie można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu? Kominki mogą ogrzewać użytkową wodę, a także podnosić temperaturę w całym systemie grzewczym zwanym centralnym ogrzewaniem w naszych domach. Kominek może ogrzewać cały dom za pomocą powietrza ale także za pomocą wody jeśli jest podłączony do tak zwanego płaszcza wodnego. Jeśli chcesz, aby twój kominek pełnił nie tylko funkcje dekoracyjne, musisz kupić kominek z wkładem kominkowym, dzięki czemu zyska się na bezpieczeństwie instalacji, ale nie jest to konieczne. Jeśli jednak wiesz, że twój kominek będzie uruchamiany jedynie okazyjnie, nie warto inwestować w drogie wkłady, wystarczy kominek otwarty na pomieszczenie bez wkładu. Kominek bez wkładu marnuje energię dwa i pół razy intensywniej niż kominek zamykany. Istnieje szereg niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą instalacje grzewcze podłączone do kominków, czyli takich, które polegają na podłączeniu kominków do instalacji grzewczej oraz do płaszcza wodnego. Dzięki takim instalacjom możliwe jest dogrzewanie domów dzięki kominkom znajdującym się w salonach. Jednym z niebezpieczeństw jest nadmierny i niekontrolowany wzrost ciśnienia wody i powietrza w instalacji. W tym celu powinniśmy stosować oczywiście odpowiedni rozwiązania w naszej instalacji. Jakie są to instalacje? Trzeba zainstalować sobie naczynie z wodą, które będzie otwarte na pomieszczenie. Do naczynia będzie spływała woda i powietrze, dzięki czemu ciśnienie w systemie będzie się wyrównywało w miarę wzrastania i będzie groził nam wybuch. Ciśnienie wzrasta jeśli temperatura wzrasta, co wynika wprost z fizycznych właściwości wody. Niebezpieczeństwo wzrostu ciśnienia ponad bezpieczną normę, którą przekroczenie może powodować nawet wybuch kotła, niezależnie od tego z jak mocnego materiału jest on zbudowany, istnieje także w nowoczesnych systemach grzewczych z piecami gazowymi.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.