Ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe jest w w…

Ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe jest w większości przypadków znacznie bardziej ekonomiczne i opłacalne niż tradycyjne ogrzewanie z grzejnikami pod oknami. Jest tak dlatego, że nie trzeba podnosić temperatury do niemożliwych wartości jak w przypadku grzejników, tylko można ogrzewać pomieszczenie równomiernym stałym strumieniem energii na całej powierzchni podłogi. Ponadto, co ważniejsze, ogrzewanie podłogowe powoduje, że powietrze nie nagrzewa się tak szybko jak to, które znajduje się bezpośrednio przy grzejnikach. To powoduje, że nie ma wielkiej różnicy miedzy temperaturą powietrza znajdującego się bezpośrednio nad podłogą, a tym nieco ponad naszymi głowami. Dzięki temu powietrze znad podłogi nie unosi się tak szybko jak to znajdujące się bezpośrednio nad grzejnikami. Takie szybkie unoszenie się ciepłego powietrza do góry powoduje, że niestety trzeba długo czekać aż temperatura w całym pomieszczeniu zacznie być wyższa. Znacznie szybciej uzyskać komfort cieplny dzięki ogrzewaniu podłogowemu mimo że nie jest ono zdrowe dla naszego krążenia, jak mówią lekarze. Ogrzewanie podłogowe jest ekonomicznym sposobem na ogrzanie pomieszczenia. Może być dodatkiem do centralnego ogrzewania w budynku, dzięki czemu koszty ogrzewania będą niższe, zwłaszcza jeśli w domu jest wiele wysokich pomieszczeń, czyli jeśli na przykład mamy dwupoziomowy salon lub antresolę w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe powoduje, że temperatura powietrza znajdującego się bezpośrednio nad poziomem podłogi nie jest znacznie wyższa od górnych partii pomieszczenia, dlatego powietrze znad podłogi nie ucieka zbyt szybko do góry tak jak w przypadku grzejników. Dzięki temu możliwe jest odczuwanie ciepła przez człowieka przy znacznie niższych nakładach finansów. Niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe działa na zasadzie promieniowania temperatury na pomieszczenie, w przeciwieństwie do konwekcji, która działa w przypadku grzejników tradycyjnych. Ogrzewanie podłogowe może być elektryczne, ale może także stanowić element ogrzewania centralnego, jeśli system ten jest podłączony do kotła CO znajdującego się w naszym pomieszczeniu zwanym kotłownią.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.