Podłoga izolowana keramzytem
Większość domów powstających w dzisiejszych czasach nie ma wielkich piwnic. Budowa piwnicy sprawia, że koszty budowy domu zwiększają się drastycznie, dlatego większość osób zdroworozsądkowo decyduje się na rezygnację z piwnicy, zwłaszcza jeśli piwnica nie jest tak naprawdę do niczego potrzebna.
Obecnie wanny spa są kupowane nie tylko przez hotele oraz pensjonaty. Sklep z dywanami oferuje polskie, perskie i włoskie dywany, miękkie i efektowne. One wyposażają wiele mieszkań. Przy domach stawia się domki ogrodowe, chroniące mieszkańców oraz ich gości przed palącym słońcem lub deszczem. Drzwi warszawa są mocne i zapewniają bezpieczeństwo przed potencjalnym włamaniem. W domach sprawdzają się znakomicie wygodne kanapy, miękkie, w różnorodnej kolorystyce, zawsze wysokiej jakości.
Piwnica nie jest nam potrzebna jeśli mamy ogrzewanie olejowe lub gazowe – w tym wypadku w piwnicy nie musi znajdować się żaden kocioł ani niepotrzebne jest nam miejsce na przechowywanie opału. Wystarczy nam małe pomieszczenie, usytuowane w jakimkolwiek miejscu w domu, w którym można zainstalować sobie jedynie mały zbiornik na olej, a także potrzebny jest nam sam piec. Niekoniecznie trzeba budować wtedy piwnicę wpuszczoną głęboko w grunt. Domy, w których nie ma podpiwniczenia, mają jedną wadę – zazwyczaj jest w nich zimno, dlatego trzeba postarać się o odpowiedniej jakości izolację podłogową.
Warto wykonać taką izolację z keramzytu, nie należy kłaść jedynie betonu na powierzchnię podłogi, bo będzie nam zawsze zimno w nogi, a ponadto z naszego domu stale będzie uciekało ciepło. Keramzyt w ostatnich czasach bije rekordy popularności, bo jest on skuteczny. Znacznie lepiej potrafi zadbać o izolację cieplną niż beton, na którym kładzie się styropian oraz wylewkę z wełną mineralną. Czym jest keramzyt? Jest to kruszywo ceramiczne, które otrzymuje się z gliny, glina ta musi być wypalana w niesamowicie wysokiej temperaturze aby spełniała swoje funkcje izolacyjne. Materiały słynie z tego, że jest bardzo lekki. Keramzyt jest materiałem, który w doskonały sposób ochrania nasze budynki przed wnikaniem do środka pleśni oraz grzybów, bo nie przepuszcza on wilgoci i zapobiega dostawaniu eis wilgoci z gruntu. Aby zapewnić doskonałą izolację cieplną do naszego domu, należy ułożyć około 20-centymetrową warstwą keramzytu pod podłogą. Na keramzycie należy wylać wylewkę, a na wylewce można już układać parkiet, deski, czy też panele. Keramzyt spełnia także dodatkową funkcję – świetnie stabilizuje nasze podłoże.
Waszym zdaniem