Podłoga izolowana keramzytem

Większość domów powstających w dzisiejszych czasach nie ma wielkich piwnic. Budowa piwnicy sprawia, że koszty budowy domu zwiększają się drastycznie, dlatego większość osób zdroworozsądkowo decyduje się na rezygnację z piwnicy, zwłaszcza jeśli piwnica nie jest tak naprawdę do niczego potrzebna.

Obecnie wanny spa są kupowane nie tylko przez hotele oraz pensjonaty. Sklep z dywanami oferuje polskie, perskie i włoskie dywany, miękkie i efektowne. One wyposażają wiele mieszkań. Przy domach stawia się domki ogrodowe, chroniące mieszkańców oraz ich gości przed palącym słońcem lub deszczem. Drzwi warszawa są mocne i zapewniają bezpieczeństwo przed potencjalnym włamaniem. W domach sprawdzają się znakomicie wygodne kanapy, miękkie, w różnorodnej kolorystyce, zawsze wysokiej jakości.

Piwnica nie jest nam potrzebna jeśli mamy ogrzewanie olejowe lub gazowe – w tym wypadku w piwnicy nie musi znajdować się żaden kocioł ani niepotrzebne jest nam miejsce na przechowywanie opału. Wystarczy nam małe pomieszczenie, usytuowane w jakimkolwiek miejscu w domu, w którym można zainstalować sobie jedynie mały zbiornik na olej, a także potrzebny jest nam sam piec. Niekoniecznie trzeba budować wtedy piwnicę wpuszczoną głęboko w grunt. Domy, w których nie ma podpiwniczenia, mają jedną wadę – zazwyczaj jest w nich zimno, dlatego trzeba postarać się o odpowiedniej jakości izolację podłogową.

Warto wykonać taką izolację z keramzytu, nie należy kłaść jedynie betonu na powierzchnię podłogi, bo będzie nam zawsze zimno w nogi, a ponadto z naszego domu stale będzie uciekało ciepło. Keramzyt w ostatnich czasach bije rekordy popularności, bo jest on skuteczny. Znacznie lepiej potrafi zadbać o izolację cieplną niż beton, na którym kładzie się styropian oraz wylewkę z wełną mineralną. Czym jest keramzyt? Jest to kruszywo ceramiczne, które otrzymuje się z gliny, glina ta musi być wypalana w niesamowicie wysokiej temperaturze aby spełniała swoje funkcje izolacyjne. Materiały słynie z tego, że jest bardzo lekki. Keramzyt jest materiałem, który w doskonały sposób ochrania nasze budynki przed wnikaniem do środka pleśni oraz grzybów, bo nie przepuszcza on wilgoci i zapobiega dostawaniu eis wilgoci z gruntu. Aby zapewnić doskonałą izolację cieplną do naszego domu, należy ułożyć około 20-centymetrową warstwą keramzytu pod podłogą. Na keramzycie należy wylać wylewkę, a na wylewce można już układać parkiet, deski, czy też panele. Keramzyt spełnia także dodatkową funkcję – świetnie stabilizuje nasze podłoże.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.