Sprzedaż mieszkańKilka lat temu polski rząd obie…

Sprzedaż mieszkań

Kilka lat temu polski rząd obiecał ponad trzy miliony mieszkań dla wszystkich Polaków. Nie udało się zrealizować w pełni tego zamysłu i w tym czasie nie zbudowano wszystkich potrzebnych i zapowiadanych mieszkań. Dziś przede wszystkim na rynku nieruchomości jest najwięcej ofert z branży wtórnej. A więc najwięcej jest mieszkań używanych które zostały wybudowane kilkadziesiąt lat temu. Obecnie przede wszystkim młodzi Polacy którzy dopiero zakładają własne rodziny poszukują nowych mieszkań. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Banki obecnie bardzo chętnie udzielają kredytów mieszkaniowych, dzięki którym to można kupić nowe mieszkanie. Oczywiście w dużych miastach Polski takich jak Warszawa, Poznań czy Kraków z dostępem do nowych mieszkań zwykle nie ma problemu, gdyż deweloperzy z roku na rok oddają całkiem nowe mieszkania pod klucz. Zazwyczaj ceny tych mieszkań są bardzo duże jednak komfort za taką cenę jest dość duży. Przede wszystkim nowe mieszkania buduje się na obrzeżach miast, gdzie jest najwięcej miejsca. Zadaniem miasta jest zapewnienie komunikacji miejskiej do wszystkich nowo wybudowanych bloków. Po panującym kryzysie zostało bardzo wiele osób z długami i zaciągniętymi kredytami. Dlatego również w ostatnich latach branża nieruchomości mocno straciła na wartości i sprzedawało się nie wiele mieszkań. Dużo osób kupowało mieszkania we frankach szwajcarskich, a jak pokazują statystyki przez okres kilkunastu miesięcy, poprzez zwiększenie kursu na franka ich kredyt znacznie wzrósł. Dlatego ludzie w mniejszym stopniu decydują się na mieszkania niż to było jeszcze kilka lat wstecz. Oprócz tego nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ze obecnie ceny mieszkań powoli idą w dół. Kto posiada odpowiednie zabezpieczenie finansowe, zwykle pozwala sobie na kupowanie mieszkań właśnie w takim okresie jak dziś. Dzięki temu za kilka lat będzie mógł sprzedać takie mieszkanie z zyskiem. Jednak powoli rynek nieruchomości powoli się ustatkowuje po ostatnich kryzysach finansowych i powoli ceny mieszkań stają się pewne i nie zmienne.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.