Stary dom do remontu.

Stary dom do remontu to oferta, która pojawia się w portalach ogłoszeniowych dość często. Nierzadko jest to dobra oferta, jednak nie zawsze tak jest. Wszystko oczywiście jest zależne od stanu domu i od tego jak wielki zakres prac musi być w nim wykonany.

Dom do remontu może oznaczać dom, w którym należy dokonać tylko niewielkich zmian – odświeżyć ściany, może założyć nową podłogę, uzupełnić ubytki, naprawić uszkodzenia. Oczywiście to wszystko kosztuje, ale zakres takiego remontu jest na tyle niewielki, ze warto się tego podjąć. Inna sytuacja jest w przypadku domów w gorszym stanie. Wiele domów wymaga remontu, który połączony powinien być z wymianą dachu, założeniu nowych sufitów i wielu innych inwestycjach. Rzecz jasna to koszt i to niemały. Często zdarza się, że koszt remontu przekracza wartość domu i wcale nie powoduje, iż dom staje się miejscem idealnym. W tym momencie jest co najwyżej miejscem, w którym można godnie żyć – niczym więcej. Nawet przy starych domach ważna jest lokalizacja, działki tychy to dobra lokalizacja i działki w tym miejscu są drogie, może nie tak jak działki Szczecin ale taka działka i tak jest fajna.

stary dom do remontu – czy warto?

Czy warto decydować się na zakup domu do remontu? Oczywiście wszystko jest zależne od jego stanu i zakresu prac, oraz naszych możliwości finansowych. Jeśli są niewielkie, trzeba uważać na to co się kupuje i nie inwestować w coś, co jest po prostu nie warte inwestycji. Zakup takiego domu może stać się pasmem niepotrzebnych i niemałych wydatków, a i tak może się zdarzyć iż dom nie będzie w pełni idealnym miejscem do mieszkania.

Rozważając zakup domu do remontu, warto sprawdzić, czy wszystko o czym pisze lub mówi właściciel jest prawdą i czy stan domu nie jest gorszy niż opisywany. Jeśli przyjdzie do oględzin takiego domu, należy sprawdzić kluczowe elementy – więźbę dachową, stan dachu, ścian, stopień zawilgocenia, czy stan podłóg. Jednym słowem trzeba postawić na sprawdzenie tego, co może przekreślić sens zakupu takiego domu. W przypadku gdy nie ma problemu z takimi rzeczami, warto się tego podjąć i po prostu taki dom kupić. W każdym innym przypadku należy poważnie zastanowić się nad opłacalnością takiego zakupu. Może być znikoma, dzięki czemu można mieć pewność, że wydatki nas nie miną. W takiej sytuacji bezpieczniej jest rozejrzeć się za innym domem.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.