Stary dom do remontu.

Stary dom do remontu to oferta, która pojawia się w portalach ogłoszeniowych dość często. Nierzadko jest to dobra oferta, jednak nie zawsze tak jest. Wszystko oczywiście jest zależne od stanu domu i od tego jak wielki zakres prac musi być w nim wykonany.

Dom do remontu może oznaczać dom, w którym należy dokonać tylko niewielkich zmian – odświeżyć ściany, może założyć nową podłogę, uzupełnić ubytki, naprawić uszkodzenia. Oczywiście to wszystko kosztuje, ale zakres takiego remontu jest na tyle niewielki, ze warto się tego podjąć. Inna sytuacja jest w przypadku domów w gorszym stanie. Wiele domów wymaga remontu, który połączony powinien być z wymianą dachu, założeniu nowych sufitów i wielu innych inwestycjach. Rzecz jasna to koszt i to niemały. Często zdarza się, że koszt remontu przekracza wartość domu i wcale nie powoduje, iż dom staje się miejscem idealnym. W tym momencie jest co najwyżej miejscem, w którym można godnie żyć – niczym więcej. Nawet przy starych domach ważna jest lokalizacja, działki tychy to dobra lokalizacja i działki w tym miejscu są drogie, może nie tak jak działki Szczecin ale taka działka i tak jest fajna.

stary dom do remontu – czy warto?

Czy warto decydować się na zakup domu do remontu? Oczywiście wszystko jest zależne od jego stanu i zakresu prac, oraz naszych możliwości finansowych. Jeśli są niewielkie, trzeba uważać na to co się kupuje i nie inwestować w coś, co jest po prostu nie warte inwestycji. Zakup takiego domu może stać się pasmem niepotrzebnych i niemałych wydatków, a i tak może się zdarzyć iż dom nie będzie w pełni idealnym miejscem do mieszkania.

Rozważając zakup domu do remontu, warto sprawdzić, czy wszystko o czym pisze lub mówi właściciel jest prawdą i czy stan domu nie jest gorszy niż opisywany. Jeśli przyjdzie do oględzin takiego domu, należy sprawdzić kluczowe elementy – więźbę dachową, stan dachu, ścian, stopień zawilgocenia, czy stan podłóg. Jednym słowem trzeba postawić na sprawdzenie tego, co może przekreślić sens zakupu takiego domu. W przypadku gdy nie ma problemu z takimi rzeczami, warto się tego podjąć i po prostu taki dom kupić. W każdym innym przypadku należy poważnie zastanowić się nad opłacalnością takiego zakupu. Może być znikoma, dzięki czemu można mieć pewność, że wydatki nas nie miną. W takiej sytuacji bezpieczniej jest rozejrzeć się za innym domem.

Comments are closed.Szukaj

Tagi

Kalendarz

  Czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

Rynek

  branży.