Wełna mineralnaWełna mineralna to jeden z najbard…

Wełna mineralna
Wełna mineralna to jeden z najbardziej popularnych materiałów, których używa się do ocieplenia budynków. Wełna mineralna spełnia idealnie funkcje izolacyjne, a jednocześnie zabezpieczenia budynek przed rozprzestrzenianiem się pożaru – jest ona odporna na działanie wysokiej temperatury. Jest to niebagatelna zaleta wełny mineralnej, zwłaszcza jeśli porównamy ją ze styropianem, który równie chętnie jest używany jako materiał izolacyjny. Styropian jednak, w zetknięciu z wysoką temperaturą topi się bardzo szybko i przyczynia się tym samym do rozprzestrzeniania się pożaru na większą skalę. Mamy dwa rodzaje wełny mineralnej – szklaną, a także kamienna. Istnieje także wełna drzewna, ale w Polsce jest ona mało popularna. Wełnę mineralną można kupić w kilku postaciach – może ona być zawarta w jednej płcie, wtedy stosuje się ją na ściany o większych powierzchniach. Można także kupić wełnę mineralną i zastosować ją jako otulinę, a można także kupić ją w formie maty lub granulatu. Wełna mineralna ma jeszcze nie ciekawe zastosowanie – ochrania dom przed hałasem dochodzącym z zewnątrz, dzięki bardzo gęstemu upakowaniu w jej strukturze włókien mineralnych. Wełnę mineralną można stosować do ocieplenia poddaszy, ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych, a także do stropów. Nie należy jedynie jej stosować w piwnicy, bo może dojść do sytuacji, w której będzie rozprzestrzeniał się grzyb i pleść wskutek małej przepuszczalności powietrza, jaką gwarantuje wełna mineralna. W piwnicach zdecydowanie lepiej radzi sobie styropian. Czym różnią się od siebie dwa podstawowe rodzaje wełny mineralnej? Wełna mineralna skalna to wełna, która produkowana jest z bazaltu, a wełna szklana ze stłuczki szklanej, a także z piasku kwarcowego. Wełnę szklana wytapia się w niższej temperaturze, potrzeba mniej energii elektrycznej na jej powstanie, między innymi dlatego jest tańsza niż wełna mineralna, która powstaje z bazaltu. Wełna skalna powstaje w temperaturze prawie dochodzącej do 1400 stopni Celsjusza. Te dwa rodzaje wełny powinno stosować do innego rodzaju pomieszczeń.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.