Wynajem mieszkania – określenie czasu trwania wyna…

Wynajem mieszkania – określenie czasu trwania wynajmu
Osoby wynajmujące lokale powinny wiedzieć o tym jak ma wyglądać umowa najmu lokalu, jak ma zostać rozwiązana i jakie prawo kontroluje zapisy w takich umowach. Prawidłowo skonstruowana umowa najmu jest podstawą do późniejszego ubiegania się o swoje prawa. Jeśli jednakże umowa najmu mieszkania lub innej nieruchomości będzie odbiegała od ogólnie przyjętych standardów, wtedy, w razie jakichkolwiek problemów, nie będziesz miał szans na to, aby starać się o swoje prawa na drodze postępowania sądowego. Umowa najmu nieruchomości musi zawierać wszelkie zapisy o tym od kiedy do kiedy chcemy wynajmować mieszkanie oraz jakie warunki trzeba spełnić aby skrócić ów okres wypowiedzenia umowy. Umowę najmu mieszkania lub innej nieruchomości można spisywać oczywiście posługując się jednostką taką jak: lata, dni, miesiące. Można także wykonać sobie umowę najmu na czas nieokreślony. Każda umowa najmu może opiewać na maksymalnie okres dziesięciu lat, nie można stosować umów na dłuższy okres czasu. Jeśli chcemy wynajmować jednemu lokatorowi mieszkanie przez dłuższy okres niż dziesięć lat, możemy odnowić po dziesięciu latach umowę najmu mieszkania i po kłopocie. Jeśli jednak jesteś osobą, która prowadzi własną działalność gospodarczą i wynajmujesz mieszkanie osobie, która również firmę posiada, możesz umowę najmy mieszkania podpisać na okres dłuższy, bo aż na trzydzieści lat. Wynajem mieszkania to zarobkowanie, od którego trzeba odprowadzać podatek. Powinny o tym wiedzieć osoby, które wynajmują takie mieszkanie swoim lokatorom. Aby odprowadzanie podatków było możliwe, potrzebna jest umowa najmu mieszkania. Jednakże Polacy niechętnie podchodzą do odprowadzania podatku od wynajmu mieszkania, zazwyczaj wszystko odbywa się bez odprowadzania podatku. Jest to podstawa do przeprowadzania wielu kontroli skarbowych, które biorą się z donosów, jakie składają najczęściej sąsiedzi osób, które wynajmują mieszkanie bez odprowadzania podatku. Warto zgłosić proceder wynajmowania mieszkania i odprowadza od tego podatki.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.