Zanim postarasz się o kredyt hipoteczny

Osoby, które potrzebują kredytu hipotecznego aby kupić sobie mieszkanie, mogą skorzystać z jednej z wielu ofert banków. Na polskim rynku obecnie chyba każdy bank oferuje kredyt hipoteczny. Można go dostać w niektórych czasach łatwiej, w innych jest już pewna w tym trudność. Zawsze jednak należy pamiętać, że kredyt hipoteczny jest niesamowitym obciążeniem dla naszej kieszeni i dla naszego spokoju. Jeśli nie będziesz w stanie spłacać kredytu na mieszkanie, bank zainteresuje się bezpośrednio twoją nieruchomością. Kredyty hipoteczne bowiem obciążają nieruchomość, która nie jest twoją własnością do czasu kiedy nie zostanie spłacona ostatnia rata. Dopiero po tym jak nieruchomość zostanie wpisana do księgi wieczystej, będziesz mógł spać spokojnie – od tej pory nieruchomość należy do ciebie. Należy bardzo roztropnie podejść do kwestii ustalania wysokości raty za mieszkanie co miesiąc, wziąć pod uwagę możliwość straty pracy i inne czynniki, które mogą sprawić, że możesz nagle przestać mieć zdolność do spłacenia raty za mieszkanie.

Kredyty hipoteczne na mieszkania w obecnych czasach kryzys niestety nie są udzielane już tak chętnie jak kiedyś. Dlatego trzeba spełnić wiele dodatkowych warunków jeśli chcemy starać się o kredyt na nasze własne, wymarzone mieszkanie. Zanim zdecydujesz się pójść do banku, który wybrałeś na podstawie ofert ogólnodostępnych dla klientów przygotuj się dobrze na negocjacje, a także dowiedz się jak powinna wyglądać procedura sprawdzania twojej wiarygodności oraz jak wygląda procedura przyznawania kredytu. Należy wiedzieć co składa się na koszty kredytu. Na koszty kredytu składają się przede wszystkim: jego ubezpieczenie, prowizja dla banku oraz dla pracowników, a także cesja z polisy ubezpieczeniowej oraz koszty spłacania kredytu w ratach. Jeśli bierzesz kredyt w obcej walucie, na koszt kredytu będzie składał się tak zwany SPREAD walutowy i to właśnie on zabił niemal naszych rodaków kiedy nastąpiła sina fala kryzysu na całym świecie i spread się podniósł.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.