Jak wybrać dobrą firmę budowlanąMimo stosunko…

6. Jak wybrać dobrą firmę budowlaną

Mimo stosunkowo trudnej sytuacji na rynku nieruchomości, jaką przeżywa dzisiaj budownictwo, wciąż istnieje całkiem dużo firm działających w tej branży o oferujących swoje usługi. Dla zwykłego klienta to z jednej strony dobrze, ponieważ ma ogromny wybór; z drugiej jednak komplikuje sytuację, ponieważ zmusza go do podjęcia decyzji w kwestii, w której zazwyczaj nie ma żadnego doświadczenia. Pojawia się więc problem wyboru odpowiedniej firmy budowlanej, związany z kwestią postawienia na jakość, czas wykonania pracy, cenę czy doświadczenie ekipy. Zazwyczaj jedno nie wiąże się z drugim, więc znalezienie firmy taniej, doświadczonej, budującej szybko i profesjonalnie jest niezwykle trudne. Ale nie niemożliwe.
Przede wszystkim poszukiwania firmy, która naprawdę zna się na budownictwie i będzie nie tylko wykonawcą projektu, ale również doradzi w wielu jego kwestiach, warto zacząć od przepytania znajomych i przyjaciół korzystających kiedyś z takich usług. Wiele osób potwierdza, że właśnie w ten sposób znalazło firmę idealną, która doskonale się sprawdziła, a dzięki poleceniu przez starego klienta zawsze można liczyć na jakiś mały rabat. Jeśli jednak nie znamy nikogo, kto w ostatnim czasie przeprowadzał jakiekolwiek prace budowlane lub nikt z pełnym przekonaniem nie polecił nam żadnej firmy, swoje poszukiwania trzeba przenieść do Sieci. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę można bardzo łatwo znaleźć szereg stron www z ofertami firm, dla których budownictwo to chleb powszedni i które działają w tej branży już od wielu lat i to mimo panującego współcześnie kryzysu. Przeglądając te oferty można bezproblemowo znaleźć wykonawcę zainteresowanego realizacją naszego projektu i gotowego do podjęcia praw w bardzo szybkim terminie. Przed podpisaniem umowy nie wystarczy jednak przejrzenie portfolio takiej firmy – warto na własne osoby zobaczyć ich realizacje, a nawet porozmawiać z klientami korzystającymi z ich usług. Jeśli zaś brakuje nam na to czasu, zawsze można poszukać opinii zamieszczonych w Internecie.

Comments are closed.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Rynek

  Wiele można mówić i pisać o tym, jak branża nieruchomości trzyma się w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Można równie wiele mówić i pisać też o tym, jak ta sama branża radzi sobie w realiach polskich, gdzie kompletnie przeczy temu, co dzieje się w innych krajach. W Polsce wciąż bowiem zarówno budownictwo mieszkalne jak i użytkowe (związane z budową nieruchomości firmowych, sklepów, hurtowni, hal produkcyjnych) oraz drogowe i urbanistyczne trzyma się wyjątkowo dobrze. Nic też nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec jakiejś drastycznej zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz nowsze firmy powstające na rynku nieruchomości są wręcz zapowiedzią jeszcze większego rozwoju tej branży.

  Trzeba jednak od razu zauważyć, że statystyki potwierdzające doskonałą kondycję branży nieruchomości w Polsce są znacznie podwyższane przede wszystkim przez budownictwo kierunkowane na budynki firmowe. Powstająca coraz większa sieć firm szukających swoich siedzib sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wieżowce firmowe oraz wielokondygnacyjne biurowce, które lokowane są zazwyczaj w centrum miast, stanowiąc tym samym doskonałą lokalizację. Dużym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomościowych i agencjach pośrednictwa nieruchomościami cieszą się też budynki pochodzące z rynku wtórnego, które po odnowieniu i renowacji można bez problemu przekształcić wedle potrzeb i wymagań nowego nabywcy. Chociaż więc gospodarczy kryzys wydaje się sięgać swoimi mackami również na rynek nieruchomości, przynajmniej w Polsce branża ta wydaje się wyjątkowo bezpieczna, a działające w niej firmy i zatrudnione osoby mogą spać bezpiecznie. Doba kryzysu najwyraźniej stosunkowo łagodnie potraktowała sferę szeroko rozumianego budownictwa. To jedynego krytycznego momentu można jedynie zaliczyć w Polsce rok 2010, gdy cena budynków drastycznie spadła, a wartość nieruchomości mieszkaniowych poleciała gwałtownie w dół. Dzisiaj na szczęście sytuacja zaczyna się powoli normować, a sama branża rozwija się z roku na rok.